Festival Na vodě 2019

Přečtěte si o bohaté historii festivalu pro dobrou věc.

ZJISTIT VÍCE

O festivalu

Festival Na vodě je multižánrový nejen hudební festival, který se koná každoročně na konci léta v překrásném zcela přírodním amfiteátru na přehradě Lučina u Tvarožné Lhoty.

Počátky festivalu sahají až do roku 1997, kdy se v nedaleké Strážnici začaly konat Festivaly křesťanských písní. Právě dobrá úroveň zdejších křesťanských schól, nadšení mladých lidí, vstřícnost obce Tvarožná Lhota a především vůle uskutečnit něco nového, originálního a užitečného pro lidi kolem, pomohly ke zrodu Festivalu Na vodě.

Festival se postupně vypracoval až na dnešní mezinárodní úroveň a má již své pevné místo v kulturním dění. Kažý ročník navštěvuje až 4000 diváků z celé České a Slovenské republiky. Z původní výhradně křesťanské akce se stal festival multižánrový, otevřela se tak možnost široké spolupráce, která festivalu dodává jeho originální a nezaměnitelnou tvář. Křesťanské a morální hodnoty jsou základním kritériem pro festival i dnes.

Své umění na Lučině již předvedli umělci z Čech, Slovenska, Polska, Anglie a dokonce i z Afriky. Vystoupili zde například Jiří Pavlica s Hradišťanem, Petr Bende, folková legenda Kamelot, anglické seskupení Heaven´s Shore, skupiny Jablkoň, Ginevra, Stanley a Kapucíni, Družina, Poutníci, Michael, Nsango Malamu, Šatlava, Michael, The Elements a další. Sólovým vystoupením přispěli Eva Henychová, Wabi Daněk, Pavel Dobeš, Richard Čanaky… Své umění předvedly i scholy Juventus, Paprsky, VeKa a spousta dalších interpretů. Nejedná se pouze o hudební přehlídku, v programu každého ročníku jsou k vidění videklipy, dokumenty, vodní balety, fontány a každý festival zakončuje velkolepý ohňostroj.

Téměř celý festival je zabezpečen dobrovolnicky velkou skupinou mladých lidí. Právě díky spolupráci různorodého mladého kolektivu různých názorů, schopností a vyznání se dokáží realizovat neskutečné věci. Obrovité nadšení, které nic na světě nezlomí, dokázalo překonat už nejednu překážku, vyřešit nejeden problém.

Velké díky patří všem partnerům, sponzorům a dobrodincům festivalu, bez jejichž spolupráce by se toto krásné, originální a především společné dílo nikdy neuskutečnilo.